Meie meedias

Meie Stella Ülikooli Apteegi ajakirjas “Tervis Apteegist”

Artikkel “Tervis apteegist” 1, 2018

lk 56-57

Nahk ihkab enamat!

„Sel kevadel võiks rõhku panna veejoomisele ja naha niisutamisele,” ütleb emerginC brändi kosmeetik ja koolitaja Stella Alonen, kelle soe soovitus on kasutada ka päikesekaitsekreeme ja kanda päikeseprille, sest pidevalt silmi kissitades pole kortsude tekkest pääsu.”

KÜSIS Ülli Plink

Kui rääkida näohooldusest, siis millele tuleks igapäevaselt kindlasti rõhku panna?

Puhastamine ja niisutamine on vajalik kõigile iga päev nii hommikul kui ka õhtul. Hommikul piisab näoveest ja kreemist, aga õhtul on vaja nahka puhastada ka puhastusvahendiga – selleks sobib nii puhastusvaht, -geel kui ka -piim. Seep ei ole hea puhastusvahend, sest kuivatab nahka liigselt. Naised arvavad tihti, et kui nad end ei meigi, siis ei ole vaja nahka ka puhastada. Meigivaba näonahka õhtul valge vatipadja ja näoveega puhastades ei ole vatipadi pärast aga kaugeltki enam valge – seal on nii higi kui ka õhusaaste jäljed.

Missugused tooted lisaks puhastusvahenditele peaksid kodus kindlasti olemas olema?

Näokoorija, näomask, niisutav näokreem, silmakreem, päikesekaitsekreem. Kas kevadel tuleks nahahoolduses millelegi eriti tähelepanu pöörata? Kevadel tuleb hakata näonahka korralikult päikese eest kaitsma. Soovitan tsinkoksiididega päikesekaitsekreeme – need peegeldavad päikest tagasi ja ei ole kantserogeensed.

Mida nahka regulaarselt koorides kindlasti silmas pidada?

Normaalset näonahka võib õrna koorijaga koorida kord nädalas, rasust näonahka kaks korda nädalas, kuiva näonahka kord kuus. Koorimisega ei tohi liiale minna, sest sellega võib naha n-ö stressi viia – nahk hakkab punetama, muutub kuivaks ja kiskuvaks, tekib ketendus. Talvel võib nahka harvemini koorida ja suvel tihedamini.

Mida soovitate neile, kes on hädas tundliku nahaga?

Tundlikule nahale sobivad koorimiseks väga hästi hapetega näokoorijad. Need „söövad” surnud naharakud õrnalt ära, samas kui mehaanilised koorijad koorivad naha pinna füüsikalise hõõrdumise käigus õhemaks.

Milliseid salongiprotseduure naha süvapuhastuseks soovitate?

Väga häid tulemusi nii aknearmide, kortsude, pigmendilaikude kui ka jumetule näonahale annavad hapetega protseduurid. Kas neid hooldusi võiks teha kord kuus või intensiivkuurina või kuidas oleks üldse mõistlik oma nn ilukalendrit planeerida? Olenevalt eesmärkidest võiks oma ilukalendrit kindlasti planeerida. Suurepäraseid tulemusi annavad näohoolitsused intensiivkuurina st hoolitsusi tehakse iga 7–10 päeva tagant neli korda järjest. Kangete hapetega kuure on ideaalne teha sügisel ja talvel, sest nahk ei tohi antud perioodil päikest saada. Lahjemate hapetega, mida nimetatakse ka puuviljaensüümideks, saab tõhusaid, nahale sära andvaid hoolitsusi teha aastaringselt. Kevadel ja suvel peab aga meeles pidama, et protseduurile järgnevad 48 tundi peab kindlasti kasutama päikesekaitsekreemi.

Kas see käib ainult naiste kohta või kehtivad mainitud soovitused ka meeste puhul?

Kõik eelmainitud hoolitsused ja rituaalid sobivad ka meestele. Meeles peab ainult pidama, et näohooldusesse tulles ei tohi samal päeval habet ajada.

Kas on midagi ka nn vanaemade varasalvest, mida näonaha puhastamisel appi võtta?

Näokoorijat on tõepoolest lihtne valmistada ka kodustest vahenditest. Minu lemmik kuivale nahale on segu peenetest kaerahelvestest, meest ja käesoojast veest. Sega neid omavahel paar minutit, kuni moodustub pastataoline mass, ja kanna puhtale nahale. Masseeri segu õrnalt nahale ning loputa puhta veega maha. Rasusel nahal võib kasutada ainult kaerahelbeid ja vett – kaerahelveste leotamisest tulev piim on nahka rahustava ja antibakteriaalse toimega.

Mida veel peaks nahahoolduse puhul kindlasti silmas pidama?

Näonaha igapäevasel hooldusel peaks kindlasti meeles pidama, et pesemata kätega ei tohi nägu katsuda. Käterätik, millega nahka kuivatada, peab olema pehme ja puhas. Uni ning kvaliteetne ja vitamiinirikas toit on terve naha alus.

Mida soovitate Tervis Apteegist lugejale?

Kvaliteetseid näokoorijaid ja niisutajaid ning kindlasti ka vitamiine!