Ilunipid

10 nippi võitlemaks vananemisega

Järgnevad harjumused ei ole Sinu sõbrad:

1. Sa katsud oma nägu. Kas arvuti taga olles või lugedes toetad käega lõuale või põsele? Või näpid tähelepanematult ebatasasusi oma nahal? Kui Sul need harjumusd on, teed seda elu jooksul kokku ilmselt mitmeid ja mitmeid tunde ja see mõjutab Su naha elastsust.

2. Sa hõõrud oma silmi. Dermatoloogid kinnitavad, et silmaümbruse õrna naha pidev kiskumine ja hõõrumine on üheks põhjuseks, miks su silmade ümber tumedad ringid ja kortsud on. Lahendus on selle tegevuse lõpetamine või vajadusel allergoloogi poole pöördumine, kui silmad ikka sügelevad. Kuivade silmape puhul aitavad silmatilgad.

3. Unevõlg. Uni on hädavajalik, et meie organism taastuks ja uueneks ning mitte ainult ei paranda nahk end öösiti, vaid ka meie naha pH on öösel teine, mistõttu vananemisvastased kreemid toimivad paremini.

4. Küljel magamine. See võib olla mugav, aga on nahale halb – kaheksa tundi näo patja surumine soodustab kortse ning paistetust. Selili magamine ennetab kortsude teket.

5. Sa jood kõrrega. Kas sa oled harjunud kõiki jooke kõrrega jooma, näiteks selleks, et säästa oma hambaid? See põhjustab suu ümber aga nn suitsetajakortse – joonekesi, mis muudavad su välimuse vanemaks.

6. Sa stressad. Kui sa oled pidevalt mures ega saa ka magada, toodab su keha pidevalt stressihormooni kortisool. Kortisool aga lagundab kollageeni, mis toob omakorda kaasa lõtvunud naha, nahaärrituse ja kortsud.

7. Päikesekaitse. Sa loodad, et meigist päikese kahjulike mõjude vastu võitlemiseks piisab. Jah, paljud tooted sisaldavad UV-kaitset, aga mitte piisavalt. Selle asemel kasuta parem aluskreemina toodet, milles on tugev UVA ja UVB kaitse. Vali looduslik kreem tsink oksiididega.

8. Sa keskendud vaid kortsudele. Mitte ainult kortsukesed ei reeda vanust, vaid ka tumedad kohad ja pigmendilaigud viitavad sellele. Lahenduseks on korralik koorimisrutiin ning õigete toodete kasutamine.

9. Käed, kael ja dekoltee! Ära unusta, et ka dekolteed, käsi ja kaela, mis saavad pidevalt vatti. Tasub ka neid õigete kreemide ja hoolitsustega hellitada ning päikese eest kaitsta.

10. Unustad päikeseprillid. Pidevalt sama tegevuse kordamine – näiteks kissitamine – on peamine põhjus, miks meile kortsud tekivad. Rääkimata päikese niigi kahjust mõjust! Kanna päikeseprille vajadusel ka talvel.

Koostaja: Stella Alonen