Tootegiid

Rasune ja probleemne nahk

Probleemse naha all mõeldakse sagedamini rasusemat või aknele kalduvat nahka. Rasuse nahaga ei pea tingimata kaasuma vistrikud, kuid kindlasti on see oluline aknet soodustav faktor. Kuidas hoida probleemset nahka särava, värske ja vistrikevabana? Kõige esimene samm on naha puhastamine, eesmärgiga eemaldada nahalt meik, liigne rasu ja tolm. Rasuse naha korral on kõige olulisem takistada pooride ummistumist ja ennetada akne kollete moodustumist.

Teatavasti akne ei ole tingitud mustusest või vähesest naha puhastamisest, kuid liigse rasu ja surnud naharakkude eemaldamine aitab hoida poorid puhtana ja vähendada vistrike teket. Rasu vähendamisega väheneb ka peamine aknet põhjustavate bakterite toiteallikas.

Probleemse naha pesemisvahendid peavad efektiivselt eemaldama liigse rasu, higi ja mustuse nahapinnalt, samas säilitades nahka kaitsva lipiidkihi. Enamasti piisab naha pesemisest hommikul ja õhtul. Liigne naha puhastamine võib nahka kuivatada ja ärritada ning soodustada veelgi rasu tootmist.

Aknele kalduva naha puhastajatesse on mõnikord lisatud salitsüülhapet, glükoolhapet või antibakteriaalseid aineid, mis omavad kas põletiku -, bakteritevastast või komedoone puhastavat toimet. Salitsüülhape on rasvlahustuv ja seega võimeline edukalt tungima rasu sisaldavatesse pooridesse.
Mõnikord, eriti samaaegse paikse akne ravi korral, võivad tugevad medikamentoossed puhastajad nahka liigselt kuivatada, mistõttu on nende kasutamine siis näidustatud mõnel korral nädalas või vastavalt naha taluvusele.

Toonikud, mille eesmargiks on puhastada nahalt puhastusemulsiooni ja meigijäänused, toniseerida nahka, taastada näonaha pH. Toonikud sisaldavad sageli alkoholi, mis võib nahka kuivatada ja ärritada. Eelistage alkoholivaba toonikut, eriti akne ravi ajal, mil nahk on tundlikum. Toonik kantakse nahale peale näo pesemist ja kuivatamist ning seda ei loputata maha.: www.emerginc.ee

Kolmas samm on naha koorimine (1-3 korda nädalas). Olenevalt nahatüübist ja hetke olukorrast on vaja erinevaid koorijaid.

Teralised koorijad

· Eemaldavad surnud naharakud

· parandavad naha vereringet

· puhastavad poore

Ensüümsed koorijad

· muudavad naha jume ühtlasemaks

· parandavad hooldusainete imendumist

· pleegitavad pigmendilaike

· vähendavad akne arme

· tasandavad kortse

Neljandaks – maskid (1-3 korda nädalas), mille eesmärgiks on:

· tasakaalustada nahka

· puhastada, rahustada, niisutada või pinguldada nahka

· parandada naha ainevahetust ja vereringet

· anda nahale parem ja säravam jume

Üldised nõuanded probleemse naha hoolduseks

· Näo pesemiseks kasutage kvaliteetset seebivaba probleemse naha pesemisvahendit, mis liigselt nahka ei kuivata.

· Vältige tugevatoimelisi seepe, lõhnastatud kehaseepe, käsnasid ja tugeva teralisi puhastusvahendeid, mis võivad nahka ärritada ja kuivatada.

· Peske nahka leige veega kuni kaks korda päevas, tuline vesi ja liiga sagedane pesemine võib suurendada rasu tootmist.

· Enne magama minekut eemaldage alati meik spetsiaalse meigieemaldusvahendiga. Vältige losjoone, mis jätavad nahale rasvase kihi.

Koostaja: Stella Alonen