Ilunipid

Talvise nahahoolduse ABC

Talvel kuhjame jope alla sooja pesu ja mitu kampsunit, kuid nägu on alati paljas ja suurema osa ajast kaitseta. Nägu on see, mis võtab endale esimesena jäljed väsimusest ning vananemisest. Nägu vajab talvel kõige rohkem kaitset ja hoolt, sest talvel muutuvad kõik protsessid aeglasemaks, ka nahk ei tooda enam nii palju naharasu kui soojemal ajal, mis ongi põhiline naha kaitsja. Külma ilmaga püüab nahk ennast kaitsta ja suureneb rasueritus ja pakseneb surnud naharakkude hulk, mille tulemusena ummistuvad poorid ja jume muutub kahvatuks.

Suured temperatuurikõikumised – soojast ruumist välja tuule ja külma kätte minek, tekitavad nahas stressi. Talvel oleme väga palju siseruumides ning nahka kuivatab eriti keskküttega ruumide õhk. Kuiv nahk vananeb kolm korda kiiremini kui rasune!

Hommikul tuleks kanda kreem näole vähemalt 20 minutit enne väljaminekut ja õhtul natukene enne magamaminekut. Ärge unustage kasutada huulepalsamit või huulesalvi, sest huuled on tuulele ja külmale talvel veelgi tundlikumad ja tahavad lõheneda.

Kõige enam kahju teeb talv laienenud kapillaaridega ehk kuperoossele nahale. Õues külma käes veresooned ahenevad, toasoojuses laienevad – need süvendavad kuperoosat rohkem kui miski muu. Kindlasti ei tohiks kuperoosse naha omanik minna saunalavalt jääauku või saunast lumme hüppata. Saunas olles võiks võiks enda nahka kaitsa meega.

Sellise naha puhul tuleks endale valida päevakreem, mis ainult ei kaitseks külma eest, vaid parandaks ka naha pindmist vereringet, vähendamaks punetust ja kapillaaride ohtu.

emerginC-l on spetsiaalne päeva losjoon, mille peale peab veel kreemi lisama.D-red kreem on öine palsam, mida tuleks näole määrida õhtuti enne magamaminekut.

Kord nädalas tuleks teha nahka toitvaid ja puhastavaid maske ja protseduure. Tugeva pakasega ärge peske nägu veega. Parem oleks kasutada puhastuspiima või kreemitaolist puhastusvahendit. Järelpuhastuseks sobib alkoholivaba toonik. Kord nädalas võiks kanda näole ka kookosõli.

Nägu tuleb talvel kindlasti vähemalt 1 kord kuus koorida, sest see eemaldab surnud naha, muudab naha vastuvõtlikumaks kreemidele ja hoiab nahka terve ja siledana. Vältige tugevaid koorimiskreeme, parem oleks kasutada õrnu ja väikeseteralisi, mis oleks koostiselt kreemitaolised. Kodustes tingimustes võib koorimiseks kasutada mett, suhkru- ja õlisegu või kasutatud kohvipaksu.

Koostaja: Stella Alonen