Tootegiid

Valmistu kevadeks – koori näonahka

Elusta tuhmi jumet näonahka koorides!

Kevadine päike rõhutab tuhmi ja elutut jumet näol – lihtne viis, kuidas oma nahk värskusest särama panna, on näonaha koorimine. Koorimisega aitad nahal vabaneda sinna kogunenud elututest naharakkudest, mis elutut jumet põhjustavad.

Nahk uueneb iseeenesest ligikaudu 28päevaste tsüklite vältel, kuid see protsess aeglustub järk-järgult vananedes ja ka valede nahahooldusharjumuste korral. Märgates, et jume on tavapärasest tuhmim, nahk tundub ebatasane ning katsudes veidi kare ning elutu, siis tasub meenutada, millal viimati seda koorimisega turgutasid.

Miks on regulaarne naha koorimine nii oluline?

Nooremas eas on naha uuenemine iseenesest väga aktiivne ning enamasti ei ole ka otsest vajadust näonahka eraldi koorida – igapäevane näopuhastus ja pesemine abistab surnud naharakkude eraldumist täiesti piisavalt. Alates 20ndatest eluaastatest aeglustub naha uuenemine ning ka naha koorimine muutub tähtsamaks.

Koorimine aitab eelkõige vabaneda elututest naharakkudest, seejuures ringjate liigutustega naha kerge masseerimine koorimisel elavdab vere- ja lümfiringet nahas ja selle aluskoes, mis omakorda parandab naha toitainetega varustamist, silendab ja pehmendab seda. Vähendades koorides nahal elutute naharakkude hulka hõlbustad ka kreemides ja seerumites sisalduvate toimeainete imendumist nahka – just seetõttu soovitatamegi pärast naha koorimist kasutada eriti niisutavaid, nahka toitvaid maske.

Koorimise toime nahale:

  • eemaldab surnud naharakud
  • vähendab näonaha ketendust
  • muudab naha pehmeks ja siledaks
  • elustab jumet, annab sära ja värskust
  • kiirendab naha uuenemist
  • aitab aeglustada kortsude teket
  • tõhustab nahahooldustoodete imendumist ja toimet
  • ühtlustab nahatooni ja vähendab pigmendilaike

Millist koorijat valida?

Koorija valik sõltub eelkõige nahatüübist. Tundlikuma ja kuperoosse naha korral tasub eelistada ensüümidega pehmetoimelisi koorijaid, et vältida õrna naha ärritamist mehaaniliste osakestega nahka hõõrudes. Kõigidele teistele nahatüüpidele st kuivale, normaalsele, kombineeritud ja rasusele, sobivad ideaalselt nii ensüümidega kui ka koorivate terakestega koorijad.

Naha koorimise sagedus sõltub otseselt nahatüübist – kuidas aga määrata oma nahatüüpi?

Koorija valik tundliku või kuperoosse naha korral

Eelista õrnatoimelist ensüümidega koorijat, mis ei sisalda koorivaid terakesi

emerginC soovitab: Organics Peel Pads

Tundlik nahk ärritub kergesti, sageli hakkab punetama ning uute nahahooldustoodete valimine on alati veidi keeruline, sest nahal tekib tihti ebamugavustunne ning ärritus. Tundlik võib olla iga nahatüüp (kuiv, normaalne, kombineeritud või rasune), kuid tundlikule nahale on iseloomulik naha ketendamine, turse, punetus, kihelus, tulitamine ja pingulolek.

Kuperoosne nahk on õhuke ja sageli punetav ning õhetav. Läbi naha kumavad pindmised laienenud veresooned. Kuperoosa võib esineda kõigil nahatüüpidel aga ohustab eelkõige heledat, õhukest, tundlikku ja kuiva nahka.

Koorija valik kuiva, normaalse, kombineeritud ja rasuse naha korral

Kuiv nahk on tihti ka kergesti ärrituv, nahapind on matt, pärast naha puhastamist ja pesemist on kiskuv ebamugavustunne. emerginC soovitab: Signature Micro Scrub.

Normaalne nahk on enamasti probleemidevaba, mõnikord kergesti läikiv, võib leida ka üksikuid vistrikke või teisi ebapuhtusi. emerginC soovitab: Organics Blue Poppy enzyme brightening polish.

Kombineeritud nahk võib olla piirkonniti erinev – sagedamini esineb kuivust põskedel ja kaelal ning seevastu näiteks T-tsoonis laubal, ninal ja lõual on nahk rasusem ja läikivam. emerginC soovitab: Organics Blue Poppy enzyme brightening polish.

Rasune nahk on tihti läikiv, nähtavate pooridega, esineb nii musti komedoone kui ka vistrikke. emerginC soovitab: Signature triple treat peel/cream.

Kui tihti peaks nahka koorima?

Reeglina tohib normaalset nahka koorida korra nädalas – rasusemat näonahka ja rasusemaid piirkondasid kombineeritud nahatüübi puhul võib julgelt koorida isegi paaril korral nädalas. Ettevaatlik peab olema kuiva naha koorimisel – kuiva nahka tohib koorida vaid korra 14 päeva jooksul ,kuna naha pinnal on niiskust ja rasu vähe.

Ülehoolitsemine ja liiga sage näonaha koorimine muudab naha karedaks ja kuivatab liigselt, sest naha uuenemine muutub üliaktiivseks.

Kuidas näonahka koorida?

Alustuseks puhasta nägu hoolikalt meigist ja päeva jooksul kogunenud mustusest puhastus piimaga. Seejärel kanna koorija nahale ning masseeri kogu nägu, kael ja dekoltee õrnade ringjate liigutustega. Väldi õrna nahka silmade ümber.

Näo, kaela ja dekoltee koorimine kokku võiks ajaliselt kesta ca 2-4 minutit, nii jõuab piisavalt tõhusalt ja korralikult masserida kõiki piirkondasid. Lõpetuseks puhasta nahk leige veega lihtsalt loputades ning tasakaalusta näoveega kergelt tupsutades.

Vahetult pärast koorimist on nahk eriti vastuvõtlik niisutavate ja turgutavate hoolduste jaoks – kanna näole niisutav mask.

Uuri mõnusaid koorijaid www.emerginc.ee

Koostaja: Stella Alonen